TopArt

reklama na internetu,
tvorba www stránek

Město Hranice

Archív aktualit 2016 Archív aktualit 2015 Archív aktualit 2014 Archív aktualit 2013 Archív aktualit 2012 Archív aktualit 2011 Archív aktualit 2010

Finále ČOS ve volejbale 4.9.2010 Vlčnov

V sobotu 4.9.2010 jsme měli v plánu bojovat o přední příčky na republikovém finále ČOS ve volejbale smíšených družstev, které se konalo ve Vlčnově. Všechno bylo zařízené, nachystané a dlouho dopředu se každý z našeho týmu těšil, že si zahraje perfektní volejbal na vysoké úrovni s družstvy z různých koutů republiky(jak tomu bylo v loňských letech).

Finále volejbalu na "Greenu"

Po 100 km dlouhé cestě nás ale čekalo velice nepříjemné překvapení - po vstupu do areálu se nám rozprostřel krásně upravený fotbalový trávník, kde byly za brankou postaveny(zřejmě provizorně) 2 rádoby volejbalové kurty! Řekli jsme si, že to bude asi na rozpinkání...ale udivily nás empajry, počítadla, lavečky. Nakonec jsme zjistili, že se bude finále ČOS ve volejbale opravdu hrát na 2 travnatých kurtech a 1 antukovém, což byl totální šok. Na antukovém kurtu se dokonce měly hrát zápasy o umístění na 9. - 12. místě, asi to byl podřadný kurt nebo co... z reakcí ostatních týmů bylo zřetelně vidět, že i oni jsou šokováni "volejbalovým greenem". 5 z 6-ti hráčů z našeho týmu chtělo rozhodně jet domů, jen já jsem si říkal, že by to možná šlo, ale když jsem zkusil šlápnout, resp. se sklouznout, po krásně posekané a mokré trávě...myslím, že nemusím popisovat, jak se mi rozjely nohy. Ujistil jsem se, že zde rozhodně nebudeme riskovat zdraví. Úplně vidím sebe nebo někoho jiného, jak se rozbíhá na rychlíka nebo dělá ten poslední krok při výskoku na smeč!!! To je jak dělané na zlomeninu nebo jiný úraz vlastní nebo nedejbože soupeře. Takže fotbalisti hrají v kopačkách s kolíkama a volejbalisti mají hrát v halovkách???! Haha... zní to jako blbý vtip, ale ve Vlčnově je to realita. Kdo si vzal kopačky nebo tretry, neprohloupil! Navíc vidím, jak běháme na fotbalovém hřišti pro balony, které spadly do autu...

Rozhodli jsme se tedy jet domů a raději jsem volal starostovi naší jednoty, jestli to nebude ničemu vadit. Ten se divil, jak je možné, že někdo, kdo pořádá volejbalový turnaj takové úrovně, k tomu nemá zázemí!? Po dokončení telefonátu jsem se otočil na green a vlčnovští mě opět překvapili svou snahou "upravit hřiště" - pokoušeli se VYTÍRAT deblovku hadrou!!!! S bradou skoro u země jsem nestihl zareagovat včas a vyfotit to, ale jak je vidět na fotce, stojí tam bratr s hadrou v pravé ruce. Vedle mě se hned objevila sestra, která také nestihla zaznamenat tento unikátní moment a žádala o opakování, stejně jako hráči, kteří seděli opodál a tento akt v nich vyvolal bouřlivý smích. Jedem domů... Ještě jsme tedy nastoupili, vyslechli si pořadatele, přivítání a pak jsem šel pořadatelům oznámit, že na trávě ze strachu o vlastní zdraví i zdraví soupeře hrát nemůžeme. Sice se mi pokusili nabídnout možnost, jak řešitu tuto nepříjemnou situaci, která nabourala i herní systém, ale ani jedna nevyhovovala hráčské etice ani nám. Následovala tedy opět 100 km cesta zpět...už jsme odehráli mnoho turnajů, ale na mokrém fotbalovém trávníku jsme tedy ještě nehráli a doufám, že nikdy ani nebudeme.

Vyjádření k odstoupení T.J.Sokol Velká z finále ČOS ve volejbale ve Vlčnově

Volejbalový oddíl T.J. Sokol Velká se rozhodl z turnaje odstoupit z důvodu nepřípustných hracích podmínek, konkrétně hracího povrchu, kterým byl mokrý fotbalový trávník. Na takovémto povrchu hrozí značně vysoké riziko zranění jak sam/a sebe, tak soupeře. Také to odporuje platným pravidlům Českého volejbalového svazu, podle kterých se mělo hrát, jak bylo uvedeno v propozicích.
Dost dobře také nerozumíme rozhodnutí, že se bude pořádat finále ve Vlčnově, jelikož událost takových kvalit by se měla konat někde, kde k tomu mají odpovídající zázemí, především tedy kurty.

Odkazy:
6.9.2010 Marek Beneš