Sponzoři
a podporovatelé


TopArt
reklamní studio

webSEO - reklama na internetu
SEO optimalizace
,
reklama na internetu,
tvorba www stránek

Tvorba web stránek

Podporují nás
Město Hranice

Archív aktualit 2022 Archív aktualit 2021 Archív aktualit 2020 Archív aktualit 2019 Archív aktualit 2018 Archív aktualit 2017 Archív aktualit 2016 Archív aktualit 2015 Archív aktualit 2014 Archív aktualit 2013 Archív aktualit 2012 Archív aktualit 2011 Archív aktualit 2010

Archiv aktualit 2013


23.12.2013 - Přejeme a děkujeme

Přejem vám všem příjemné prožití svátků vánočních, děkujeme za podporu a spolupráci v končícím roce a v novém roce 2014 přejeme mnoho úspěchů a zdraví, bez toho by nebylo nic jiného.
Děkujeme všem našim sponzorům, Župě středomoravské Kratochvílově a také všem, kteří se starají o celkový chod župy a našeho sokola.

2.12.2013 - Rozsvěcování vánočního stromu ve Velké

První adventní neděle je již za námi a blíží se rozsvěcování vánočního stromu ve Velké, které se bude konat v pátek 6.12. od 17 hodin u bývalé školy.
Zazpívá nám k tomu Schola ze Stříteže nad Ludinou.

29.11.2013 - Koncert učitelů ZUŠ Hranice

Dnes 29. listopadu od 18 hodin uslyšíte v sokolovně ve Velké skladby mistrů vážné i populární hudby v zajímavém nástrojovém obsazení. Vstupné dobrovolné.

19.11.2013 - Zaplněná sokolovna se bavila divadlem

Do posledního místečka, do poslední židle, zaplnili diváci sokolovnu v sobotu večer 16. listopadu 2013, aby mohli sledovat divadelní představení Jak je důležité míti Filipa v podání divadelního souboru Ventyl z Drahotuš. Známou hru od Oscara Wilda bravůrně ztvárnili dvojitou premiérou - Ventyl se poprvé představil před veřejností a poprvé s touto hrou. Děkujeme všem divákům i Divadlu Ventyl za příjemně a vesele strávený večer.12.11.2013 - Divadlo: Jak je důležité míti Filipa

Srdečně Vás zveme na divadelní představení Jak je důležité míti Filipa od Oscara Wilda, v podání divadelního souboru Divadlo Ventyl.
Začátek představení je v 19 hodin 16.11.2013, vstupné dobrovolné.


5.11.2013 - Lampionového průvodu se zúčastnilo 120 lidí

V neděli 27. října uspořádal Sokol Velká za podpory SDH Velká a Osadního výboru Velká lampionový průvod. Sraz účastníků byl v 17 hodin u dolní zastávky a šlo se přes "kocandu" po silnici k památníku, kde následoval krátký projev a poté občerstvení v sokolovně. Bezpečný přesun k sokolovně zajistila Městská policie Hranice, které tímto děkujeme. Lampionového průvodu se zúčastnilo přibližně 120 lidí.

4.11.2013 - Taneční skupina Limited Edition v Holandsku

Taneční skupina Limited Edition spadající pod Tělocvičnou Jednotu Sokol Velká letos v srpnu reprezentovala naše město Hranice v partnerském Leidschendam-Voorburgu v Holandsku. Několik vystoupení v průběhu lokálního letního festivalu mělo mezinárodní charakter a velký úspěch. Tato návštěva sesterského města podpořila vzájemné přátelské vztahy a prospěla ku dobrému jménu města Hranic i TJ Sokolu Velká v zahraničí.


21.10.2013 - Holky stepovaly v Prostějově

V neděli 20.10. jsme s dětmi stepem zahajovaly vernisáž výtvarných prací Ateliéru Zdeňky Šmídové ve Společenském domě v Prostějově.8.10.2013 - Lampionový průvod v neděli 27.10.

V neděli 27.10., tedy den před státním svátkem 28., se bude ve Velké od 17 hodin konat lampionový průvod. Sraz je u dolní zastávky u mostu a půjde se k sokolovně, kde si poslechneme krátký projev a poté se občerstvíme špekáčky pečenými na ohni a svařeným vínem. Na hojnou účast se těší pořádající Sokol Velká, SDH Velká a Osadní výbor Velká.

3.9.2013 - Turnaj 31.8.

V sobotu jsme uspořádali volejbalový turnaj, kterému náramně přálo počasí! A nejen počasí - k dispozici bylo i výborné jídlo, které měl na starosti hlavně Miloš Cvek. Všichni, co ochutnali, ať už kuřecí nebo vepřový steak, žebra nebo klobásu z udírny, si jídlo velice pochvalovali.
Turnaj proběhl bez zranění, což je nejdůležitější, všem družstvům děkujeme!

Výsledky

 1. Plecko
 2. Pila
 3. Velká
 4. Veteráni
 5. Holiday Out
 6. Střítež
 7. Chulimanga
 8. Ostrava
 9. Nevada
 10. Těžký míč

27.8.2013 - Sobotní turnaj - INFO

Již tuto sobotu 31. 8. se potkáme ve Velké na turnaji a jen bych vám chtěl připomenout zásadní a důležité informace:
 1. dorazte cca mezi 8:00 a 8.15 hod.
 2. pršet by nemělo, ale kdyby, tak dorazte i tak nebo mi zavolejte
 3. hraje se zde http://mapy.cz/s/8mrV
 4. alko, nealko a pestrý jídelníček je připraven, vlastní zásoby nechejte doma:-)
 5. po turnaji otevřeme další flašku a narazíme další bečku, takže né že zmizíte bez řádného rozloučení
 6. jinak bych doporučil deku na lehnutí a vlastní míč
Marek Beneš - 777 628 819

5.8.2013 - Pozvánka na volejbalový turnaj 31.8.

Rádi bychom Vás pozvali na XIII. ročník prázdninového volejbalového turnaje smíšených družstev, který se bude konat v sobotu 31. srpna 2013 na kurtech u sokolovny ve Velké. Prezentace družstev je od 8:00 hod, zajištěno bude bohaté občerstvení ve formě pestré nabídky alko i nealko nápojů i jídla - grilované steaky, žebra a uzené klobásy.

24.5.2013 - Děti zaplnily sokolskou zahradu

V neděli 9. června jsme na sokolské zahradě uspořádali dětský den a byl dětský den, jak se patří! I díky krásnému počasí dorazilo dětí jako smetí, které si mohly vyzkoušet různé dovednostní soutěže, například chození v gumácích, lovení rybek, jízda na pozoruhodném šlapadle, střelba lukem na terč, chození po pružném provaze a mnoho další...
Zpestření programu zajistili přátelé z kroužku Agiliity při DDM Hranice, ukázkový zásah mladých hasičů SDH Velká, byla možnost se povozit i na krásných koních nebo koňské bryčce. V přetahování s koněm opět, jako každoročně, zvítězil tažný kůň:-) Novinkou byla možnost svést se na motokrosové motorce, kterou samozřejmě řídili jejich dospělí majitelé.
Díky krásnému počasí, bohatému občerstvení, obětavosti organizátorů a podpoře níže jmenovaných se dětský den opravdu vydařil!
Všem děkujeme!

Za podporu děkujeme:
- Město Hranice (grant)
- pan Valena (tažný kůň a bryčka)
- SDH Velká
- Petr Macháň (www.skauti-hranice.cz, www.be-life.cz)
- Agility Hranice (www.agilityhranice.wbs.cz)
- Renča Zlámalová a Ilona Podařilová (koně)
- pan Michálek a Mira (motorky)

24.5.2013 - Dětský den

Zveme Vás na Dětský den, který se bude konat 9. 6. 2013 od 14-ti hodin u sokolovny ve Velké. Na programu bude spousta her a soutěží pro děti, které budou za svou snahu odměněny různými dobrotami a cenami. Program zpestří povození se na koňské byčce, ukázka výcviků psů (Agility/Městská policie) a další zajímavé akce. K dispozici bude bohaté občerstvení pro malé i velké. Srdečně zvou Sokoli z Velké.

23.5.2013 - Počasí volejbalu přálo

V sobotu 18. května 2013 si dali volejbalisti sraz na kurtech u sokolovny ve Velké, aby změřili své síly ve volejbale smíšených družstev. Prezentovalo se 7 družstev, a proto jsme zvolili systém každý s každým na dva vítězné sety do 25, což bylo celkem 21 zápasů na 2 kurty (6 zápasů/tým).
Roli favorita potrvdily Raškovice, které hladce porazily všechny své soupeře a obsadily tedy 1. místo. Druhé místo vybojovala Jezernice a třetí skončili domácí Sokoli z Velké, kteří hráli v netradiční sestavě.
Navzdory ranním obavám o počasí, které se připomínalo deštěm, se nakonec se vše vydařilo a celý den bylo polojasno a kolem 25 °C, takže mnozí se dokonce opálili. Díky bohatému občerstvení a výborným vepřovým steakům nezůstalo jedno břicho prázdné....

Celkové pořadí turnaje
1. Raškovice
2. Jezernice
3. Velká
4. Bobo
5. Drahotuše
6. Čistá zvěř
7. Slavíč


22.4.2013 - Volejbalový turnaj 18.5.2013

V sobotu 18.5.2013 se bude konat ve Velké volejbalový turnaj mixů, oblastní přebor ČOS.
Přihlášky: mara.benes@gmail.com, 777 628 819 (SMS)

PREZENTACE 8:15 hod!

Máme zatím přihlášené týmy:
 1. TJ Sokol Velká
 2. Drahotuše
 3. Parchanti
 4. TJ Sokol Slavíč
 5. Čistá zvěř
 6. Raškovice
 7. TJ Sokol Jezernice
Přihláška v PDF

4.3.2013 - Divadlo TYL Drahotuše 23. března

V sobotu 23. března 2013 navštívil sokolovnu ve Velké divadelní soubor Tyl Drahotuše s představením Poprask na laguně.
4.3.2013 - Valná hromada 22. února

V pátek 22.2.2013 se členové jednoty sešli v sokolovně ve Velké na volební valné hromadě. Zůčastnilo se jí 76 % oprávněných členů jednoty. Valná hromada se řídila schváleným progamem. Byly předneseny zprávy-o činnosti, o sportoovní činnosti, o činnosti volejbalového oddílu, tanečníé skupiny Steppin Mothers a zprávy o hospodaření a zprávu revizní komise. Po odstoupení výboru jednoty byl dle stanov zvolen nový výbor.Po krátké diskuzi a schválení usnesení byla valná hromada ukončena. Na závěr bylo podáno občerstvení a byly vedeny neformální debaty.

13.2.2013 - Maškarní karneval zaplnil sokolovnu

V neděli 10.2.2013 byla sokolovna ve Velké plná dětí. Sokoli ve spolupráci s hasiči uspořádali tradiční dětský maškarní karneval. I přes obavy z chřipkové epidemie byla sokolovna zcela zaplněná. O zábavu a vedení karnevalu se staraly Veronika a Šárka Hlavinková. Děti soutěžily v různých disciplínách, každé bylo odměněno malým dárkem. Došlo i na soutěž rodičů, úspěch měla modní přehlídka rodičů - děti je oblékly do oblečení, které si vybraly. Na závěr se na sál sneslo více jak sto nafouknutých balónků. 

16.1.2013 - Turnaj ve stolním tenise bude tuto sobotu 2.2.


http://pinec-velka.blogspot.cz/


16.1.2013 - Sokolský ples

  

2.1.2013 - PF 2013, Sokolský ples 12.1.2013

V novém roce 2013 vám všem přejeme hodně štěstí a hlavně zdraví! Těšíme se na shledání a akcích pořádané sokolem v roce 2013:-)

12. ledna se v sokolovně ve Velké uskuteční tradiční sokolský ples