Sponzoři
a podporovatelé


TopArt
reklamní studio

webSEO - reklama na internetu
SEO optimalizace
,
reklama na internetu,
tvorba www stránek

Tvorba web stránek

Podporují nás
Město Hranice

Archív aktualit 2022 Archív aktualit 2021 Archív aktualit 2020 Archív aktualit 2019 Archív aktualit 2018 Archív aktualit 2017 Archív aktualit 2016 Archív aktualit 2015 Archív aktualit 2014 Archív aktualit 2013 Archív aktualit 2012 Archív aktualit 2011 Archív aktualit 2010

Archiv aktualit 2014
4.11.2014 - Zájezd do vinného sklípku ve Valticích

TJ Sokol Velká a SDH Velká vás zvou na adventní zájezd do vinného sklípku Vinařské školy Valtice.

KDY: 6. 12. 2014, 12.30 odjezd od zastávky u školy

Program:
- degustace vína v prezentačním sklepě
- exkurze v provozovnách - výroba vína, pestitelské pálení a lihovar
- podle počasí návštěva kolonády Reistna
- posezení ve vinném sklípku s harmonikou

Cena 500,- Kč/os. zahrnuje: doprava, nájem sklípku, degustace vína, exkurze a raut. Konzumaci vína ve sklípku si každý hradí sám.

Přihlášky do 20. 11. 2014

Miloslav Cvek 607 058 070
František Hapala 736 690 627

fhapala@seznam.cz

 

7.10.2014 - Lampionový průvod ve Velké

V pondělí 27. října se bude ve Velké konat lampionový průvod u příležitosti oslav vzniku samostatného československého státu. Sraz účastníků je v 17.30 hod. u dolní autobusové zastávky u mostu přes Veličku. Zakončení bude v sokolovně, kde bude pro zúčastněné nachystáno malé občerstvení. Na akci zve Osadní výbor Velká ve spolupráci s SDH Velká a místními sokoly.

6.10.2014 - Soustředění Stepping Mothers

Stepping Mothers organizovaly víkendový stepařský workshop 3.-5.10.2014 v sokolovně ve Velké.
Vyučující: Jindřich a Jaruška Hessigerovi, Veronika Hlavinková
 

3.10.2014 - Brigáda v sokolovně 27.9.

V sobotu 27.9.2014 od 9 hodin se třicet členů naší jednoty zúčastnilo brigády na úklidu sokolovny a sokolské zahrady. Tuto akci pořádáme jednou za rok, kdy se se provede generální úklid všech prostor sokolovny. Letos jsme se zaměřili na úklid sklepů, kde byly vyneseny věci, které již nepotřebujeme, byla umyta všechna okna, proveden úklid klubovny, balkonu a jeviště a sociálních zařízení. V boudě u hřiště, kde máme uskladněny věci pro venkovní použítí, byl také proveden úklid. Byly odstraněny závady z poslední revize elektro, bylo vykopáno a položeno nové uzemnění pro hromosvod. Všechno ovoce ze sokolské zahrady bylo sklizeno a zpracováno pro další využití. Po brigádě jsme si sedli a pojedli jsme grilovaná žebra, steaky, kuřecí stehna a osvěžili jsme se nějakým pitím. Úspěšný den jsme ukončili v podvečerních hodinách.

 

30.8.2014 - Prázdninový volejbalový turnaj ve Velké!

Volejbalové družstvo Pily zvítězilo ve Velké

Poslední srpnovou sobotu patřily kurty u sokolovny ve Velké volejbalovým nadšencům. Od 8 hodin se zde postupně sešlo devět družstev z blízkého i vzdálenějšího okolí, která se utkala ve dvou skupinách systémem „každý s každým“ na dva hrané sety do 20 bodů. Týmy na prvních a druhých místech ve skupinách se utkaly do kříže o finále a o třetí příčku, kterou úspěšně obsadil SK Šenov v zápase proti Džabařům. Finále patřilo družstvu s originálním názvem VK s máslem a Pile, která disponovala zkušenými hráči. Pila připsala poslední bod turnaje zhruba kolem 17. hodiny a stala se vítězem XIV. ročníku prázdninového volejbalového turnaje ve Velké 30. srpna 2014.

Celý turnaj zpříjemňovalo takřka ideální počasí a také perfektní zázemí sokolovny. Místní členové sokola se o hostovaná družstva vzorově postarali a nabídli jim pestré občerstvení a snad i dobrou zábavu po celý den. Sokoli z Velké děkují všem zúčastněným a sponzorům a těší se na další setkání, nejen na hřišti.

POŘADÍ
 1. Pila
 2. VK s máslem
 3. SK Šenov
 4. Džabaři
 5. TJ Střítež
 6. Sokol Velká
 7. Veteráni
 8. Plecko
 9. No limit 
 

8.6.2014 - Dětský den na sokolské zahradě 

31.5.2014 - Výsledky volejbalového turnaje 31.5.


KONEČNÉ POŘADÍ
 1. SK Šenov
 2. TJ Sokol Velká
 3. Nevada
 4. TJ Střítež n./L.
 5. TJ Sokol Šternberk
 6. Plecko
 7. Sokol Hustopeče
 8. Rigor Mortis
 9. Mořkov
 10. Tři tečky ...


19.5.2014 - Volejbalový turnaj se blíží

sobota 31. května 2014, od 8 hodin na kurtech u sokolovny ve Velké
volejbalový turnaj smíšených družstev 4+2
občerstevní zajištěno
PŘIHLÁŠKY: mara.benes@gmail.com / sms 777 628 819


2.5.2014 - V květnu budou dvě zajímavé akce

Po delší "přestávce" začíná maroton soukromých a veřejných akcí v naší sokolovně a hned v květnu jsou dvě velice zajímavé a oblíbené akce:

Volejbalový turnaj smíšených družstev
sobota 31.5.2014 od cca 8.30
PŘIHLÁŠKY: mara.benes@gmail.com / sms 777 628 819


Spálovský divadelní soubor Dolňáci předvede svou hru "Na tý louce zelený"
sobota 17.5.2014 od 19 hodin - program představení
  Hlavní hrdinkou je slečna Alena Skalická, která přijíždí po studiích na panství svého strýce, Jana Skalického. Panství od strýce dostává a snaží se vzít do svých rukou vládu nad ním. Pomocníkem jí má být její přítel, profesor Václav Bulfínek, do něhož vkládá slečna Skalická velké naděje. Chce, aby panství bylo zmodernizováno podle posledních poznatků vědy. K ruce jí mají být dlouholetí zaměstnanci jejího strýce, Jana Skalického, hajný Jiří Štětivec, Jiří Miláček, lesní inženýr a Bruno Eisenkulka, myslivec mluvící česko – německy. Hajný Štětivec má ještě mladou a vdavekchtivou dcerku Hančí a hodnou a ráznou manželku Barborku. A jak to tak bývá, osud míchá kartami všech a vznikají zapeklité situace a nedorozumění. Tak jako obvykle v tomto žánru, je děj koncentrován kolem několika párů, které se tak dlouho vzájemně škorpí, až se konečně najdou.
 

19.2.2014 - Děti zaplnily sokolovnu na maškaráku

V neděli 16. února jsme pro naše nejmenší uspořádali maškarní karneval, na který dorazilo na desítky dětí v pestrých kostýmech v doprovodu rodičů, babiček, dědečků a mnohdy i prardičů. Děti soutěžily a bavily se v mnoha soutěžích s odměnami, na programu bylo i kulturní vystoupení místních stepařek a bmx show, která příjemně doplnila už tak nabitý program.
Odpolednem provázela Verča Hlavinková a Anička Turečková, holky svou úlohu výborně zvládly a nikdo se nenudil. Dobře zásobený bufet uhasil žízen i chutě dětí i dospělých.
Za účast všem děkují organizátoří ze Sokola Velká a hasičů.
4.2.2014 - Dětský maškarní karneval v neděli 16. února

Rádi bychom Vás pozvali na dětský maškarní karneval, který se bude konat v neděli 16. února 2014 od 14 hodin v sokolovně ve Velké. Pro děti je přichystáno spousta zábavy, her, soutěží o ceny i zábavné vystoupení. K dispozici bude i bohaté občerstvení pro děti i dospělé (pivo, limo, káva, zákusky, sladkosti,..).
Srdečně zvou pořadatelé!
Jménem SDH Velká Vás zveme i na 94. tradiční hasičský ples ve Velké!
 

4.2.2014 - Valná hromada Sokola Velká

Výbor Tělocvičné jednoty Sokol Velká svolává na pátek 21. 2. 2014 valnou hromadu. Začátek jednání je stanoven na 18:00 hodin.
 • zahájení - přivítání hostů
 • volba mandátové komise
 • volba návrhové komise
 • zpráva mandátové komise o počtu členů a schopnosti VH o usnášení
 • kontrola usnesení z minulé VH
 • zpráva o činnosti za minulé období a rámcový plán na rok 2014
 • zprávy o sportovní činnosti, volejbalovoého oddílu a činnosti taneční skupiny
 • zpráva o hospodaření a návrh rozpočtu na rok 2014
 • diskuze
 • návrh a usnesení
 • závěr - občerstvení, volná zábava
Účast všech členů nutná

27.1.2014 - Ping-pongový turnaj bude 1. února 2014

Dovolujeme si Vás pozvat na turnaj ve stolním tenisu, který je určen pro neregistrované hráče a pro registrované hráče hrající nejvýše okresní přebor III. třídy - max 50 procent a IV. třídy - max 60 procent (okres Přerov), nebo II. třídy (Nový Jičín) a kteří mají 50,00 procent a méně vítězných utkání (pro obohacení startovního pole).

POZOR !! Kdo nesplní požadovaná kriteria se nebude moci zúčastnit turnaje.

Datum:  1. 2. 2014
Prezentace : 8:30 - 9:30
Zahájení : 9:45
Startovné : 70 Kč, klobása + limo v ceně
Herní systém: bude stanoven podle počtu účastníků
Ceny : 1., 2. a 3. místo v kat. muži + ženy, 2 ceny losované ze všech startujících


Přihlášky
emas.v@seznam.cz, jsedenka@seznam.cz

24.1.2014 - Divalo TYL tuto sobotu 25.1.

Divadelní soubor Tyl Drahotuše a Sokol Velká vás co nejsrdečněji zve na premiéru divadelní hry Williama Shakespeara Veselé paničky windsorské v režii Romana Čevely. Představení se uskuteční v sokolovně ve Velké dne 25. ledna 2014 od 19 hodin.

15.1.2014 - Sokolský ples se vydařil na 1

V sobotu 11. ledna 2014 jsme uspořádali Tradiční sokolský ples, na jehož přípravě se podílelo mnoho našich členů. A snaha se nám vyplatila - ples byl velice příjemnou zábavou, zpestřenou kulturní vložkou a všichni se výborně bavili. Všem návštěvníkům děkujeme a těšíme se nashledanou na dalších akcích.
3.1.2014 - Sokolský ples bude už 11. ledna

Srdečně vás zveme na sokolský ples, který se bude konat 11. ledna 2014 od 20 hodin v sokolovně ve Velké. K tanci a poslechu bude hrát hranická Pohoda a bude dostatek zábavy i občerstvení pro každého!