Sponzoři
a podporovatelé


TopArt
reklamní studio

webSEO - reklama na internetu
SEO optimalizace
,
reklama na internetu,
tvorba www stránek

Tvorba web stránek

Podporují nás
Město Hranice

Archív aktualit 2022 Archív aktualit 2021 Archív aktualit 2020 Archív aktualit 2019 Archív aktualit 2018 Archív aktualit 2017 Archív aktualit 2016 Archív aktualit 2015 Archív aktualit 2014 Archív aktualit 2013 Archív aktualit 2012 Archív aktualit 2011 Archív aktualit 2010

Archív aktualit 2020

 

Slyšte malí sokolíci!

Protože se vám na naší první lesní stezce plné zvířátek líbilo, vytvořili jsme pro vás další... a to hned dvě!

Trasu jarních květin najdete u Kostelíčka. Začíná na konci hřbitovní zdi (za kadibudkou) a dovede vás až nahoru ke krásné vyhlídce na naše Hranice a širé okolí. Je dlouhá necelý kilometr a nic k ní nepotřebujete. Terén je podobný jako cestou k propasti.

Druhá várka úkolů a poznávacích karet zaměřených na ptáčky našich lesů zdobí stromy v hranickém parku Čs. legií. Až tedy půjdete na procházku do Teplic nebo k Javorové studánce, nezapomeňte se tam zastavit - určitě se dozvíte něco nového. 

Pokud to bude možné, všechny tři trasy (k propasti, u Kostelíčka a v parku) zde ponecháme alespoň do konce dubna, abyste měli dostatek času si je užít.

Pohybu na čerstvém vzduchu ZDAR!


 


 

Naši milí malí sokolíci !
 
Připravili jsme pro vás zábavnou stezku plnou úkolů a poučení od lesních zvířátek. Najdete ji na trase od autokempu k Hranické propasti. Celkem 17 stanovišť začíná u vstupu do lesa a počká tam na vás minimálně do konce března.
A co budete potřebovat? Vůbec nic! Jen si prozatím nezapomeňte vzít do lesa gumáky. 
 
Dejte nám pak klidně vědět, jak se vám stezka líbila, udělá nám to radost. Najdete nás na Facebooku pod názvem "TJ Sokol Velká".
 
Karty s úkoly, které původně vznikly v TJ Sokol Brozany, pro vás za naši jednotu připravila Veronika Hlavinková.

  

Sokol ve Velké stoletý.

V sobotu 1. 8. 2020 oslavili Sokoli z Velké 100 let od založení v roce 1920. Přípravy na oslavy byly pro všechny členy, ale i nečleny, náročné. Přípravy začaly už před rokem. Museli jsme zkoordinovat jak zapůjčení pódia, stanů, atrakce, tak hlavně vystoupení všech účinkujících. A to jsme netušili, že do toho přijde koronavirus a pak ještě vichřice, která polámala stromy, a ty navíc poškodily hřiště. Vše jsme díky obětavostí členů zvládli a mohli jsme zahájit závěrečné přípravy. Postavilo se pódium i stany a upravili jsme venkovní plochy kolem sokolovny. Do nově vymalovaného sálu jsme nainstalovali výstavku fotografií, poháru, medailí, historických knih, sportovního nářadí, jak toho staršího, tak toho novějšího. Na vše dohlížel originální spolkový prapor z roku 1924, který byl upevněn pod stropem.

Po úvodním vystoupením Hudecké muziky proběhlo slavnostní zahájení. Na pódiu svým proslovem pozdravila přítomné hosty senátorka Parlamentu ČR RNDr. Jitka Seitlová. Po ní vystoupil starosta města Hranice a kandidát do senátu Ing. Jiří Kudláček a předseda osadního výboru Václav Sehnalík. Na závěr starosta Tělocvičné jednoty Sokol Velká Miloš Krajíček seznámil přítomné s historií jednoty. Veškeré dění na pódiu řídil R. Hlavinka.

Hudecká muzika naladila přítomné na vystoupení tanečníků z Taneční skupiny sester Hlavinkových. Následovalo vystoupení Revival Karel Gott-Jan Mlčoch, který měl velký úspěch. Následně až do půlnoci hrála country kapela Gympleři ze Vsetína, při které přítomni ukázali své taneční umění. Akce se konala za krásného letního počasí. V neděli jsme vše uklidili a dle ohlasu byli, až na malé výjimky, všichni spokojeni.

Velký dík patří všem, kteří se na organizaci ve svém volném čase podíleli na hladkém průběhu akce.


Více fotek se zobrazí po kliku na kteroukoli fotku.


 

Více fotek se zobrazí po kliku na kteroukoli fotku.

 
 

POZVÁNKA na valnou hromadu

Výbor TJ Sokol Velká svolává na pátek 6.3.2020 v 18 hodin valnou hromadu.