Sponzoři
a podporovatelé


TopArt
reklamní studio

webSEO - reklama na internetu
SEO optimalizace
,
reklama na internetu,
tvorba www stránek

Tvorba web stránek

Podporují nás
Město Hranice

Archív aktualit 2022 Archív aktualit 2021 Archív aktualit 2020 Archív aktualit 2019 Archív aktualit 2018 Archív aktualit 2017 Archív aktualit 2016 Archív aktualit 2015 Archív aktualit 2014 Archív aktualit 2013 Archív aktualit 2012 Archív aktualit 2011 Archív aktualit 2010

Archív aktualit 2022


 
 

Osadní výbor ve Velké, SDH Velká a TJ Sokol Velká
si Vás dovolují pozvat na

veřejnou schůzi obce Velká

dne 28. listopadu 2022 v 18 h
Místo konání: sokolovna TJ Sokol Velká, č.p. 92
 
Svou účast potvrdili:
  • pan starosta města Hranice - Bc. Daniel Vitonský
  • pan místostarosta města Hranice - Mgr. Karel Machyl
  • předseda OV Velká – Ing. Petr Šenk
  • starosta SDH Velká – Ing. Radek Hlavinka
  • starosta TJ Sokol Velká – Miloš Krajíček
 
Program schůze je určen všem, které zajímá, co se událo, co se děje a co se bude dít v naší obci; ať už jsi mlád či stár, školák či pracující nebo důchodce, máš-li co říci ale i ty, který budeš jen poslouchat.
Na všechny se těšíme a zodpovíme vše, co budeme vědět. Když vědět nebudeme, tak zjistíme.
 
Petr Šenk
předseda OV Velká


Lampionový průvod - čtvrtek 27. říjjna, sraz 17:30 u dolní zastávky.
(plakát v lepší kvalitě bude doplněn)


>> 24. září - BRIGÁDA u sokolovny od 8:30 <<


Na značky, začínáme!
Příměstský tábor plný gymnastiky

Přestože se o prázdninách snažíme odpočívat, připravovat a nabrat síly na další školní rok, zvládli jsme letos uspořádat historicky první příměstský tábor pod naší jednotou. Nesl se, jak jinak, v duchu gymnastiky a byl plný pohybu, vodních hrátek a společných dobrodružství. Kromě klasických tréninků v chladivých prostorách sokolovny jsme se chodili osvěžit k vodě, podnikli pěší výlet z hradu Kunzov přes Radíkov až zpět do Velké a vyrazili na dva skvělé dny do spřátelené jednoty TJ Sokol Uherské Hradiště. Tam se o nás krásně postarali a poskytli nám vybavenou tělocvičnu i nocleh. Cestou jsme stihli navštívit proslulou Kovozoo a vyřádit se v tamějším aquaparku. Týden to byl nabitý a plný zábavy, takže se už teď těšíme na další turnusy v příštím roce!
 
Příměstský tábor se uskutečnil za podpory dotačního programu Národní sportovní agentury.
 
        
 

ZÁVĚREČNÁ AKADEMIE 2022

Na konci školního roku jsme v naší sokolovně uspořádali závěrečnou akademii, kde se předvedli stepaři Taneční školy Sester Hlavinkových a cvičenci gymnastického oddílu TJ Sokol Velká. Přes 50 účinkujících nadšeným divákům ukázalo, co všechno se stihli v uplynulých měsících naučit. Pro některé to byla velká premiéra, jiní stáli před publikem zkušeně už po několikáté. Atmosféra byla naprosto skvělá! Proto bychom chtěli touto cestou ještě jednou poděkovat všem, kteří se na akci podíleli, i těm, kteří přišli a podpořili nás. Díky vám, bylo to úžasné!

         

 

Více informací již brzy...

 

Sokolská zahrada praskala ve švech...Dětský den 5. 6. 2022


V neděli dne 5. 6. 2022 zorganizovali členové Sokola Velká ve spolupráci s hasiči Dětský den na sokolské zahradě ve Velké. Za krásného letního počasí se dostavily děti se svým doprovodem v hojném počtu. Byl připraven bohatý program pro děti. Na hřišti mohly děti ukázat svoji dovednost v různých disciplínách, jako třeba v hodu balonem do koše, v chozeních na chůdách, ve střelbě ze vzduchovky.  Děti se mohly svést na koních, nechat si na obličej namalovat obrázek, stříkat z hasické džberovky na terč. Každé dítě dostalo za účast v soutěži sladkou odměnu. Své umění předvedly velmi mladé stepařky a mladí hasiči z Velké. Členky Agility při DDM v Hranicích předvedly ukázku výcviku psů. Pro všechny bylo připravené bohaté občerstvení, párek v rohlíku, klobása z udírny, popkorn, cukrová vata, různé druhy nápojů.  Na závěr na sokolskou zahradu dobrovolní hasiči z Hranic nastříkali pěnu, ve které se děti vydováděly. O perfektní program se postarala V. Hlavinková, dále je potřeba poděkovat všem členům sokola a hasičů, kteří se starali o organizaci soutěží, o obsluhu v bufetu a nakonec o závěrečný úklid sokolovny a sokolské zahrady. Akce se konala i díky grantovému programu města Hranice. 

Na župním přeboru v atletice to "cinkalo"!

Minulou neděli se naše děti zúčastnily župního přeboru v Atletice, který se tradičně konal na atletickém stadionu v Přerově. Účast byla tentokrát bohatá, sjelo se 150 dětí z 10 jednot, které mezi sebou soutěžili ve čtyřech atletických disciplínách: sprint, dálkový běh, skok do dálky, hod míčkem. 
Naše červené družstvo slavilo skvělý úspěch, neboť si odvezlo 7 medailí, z toho 4 zlaté ! 
V kategorii předškoláků ukořistili zlatou Tobík Kafka i Editka Rozkydalová, stříbrnou medaili si odvezla Eliška Macháňová. 
V kategorii mladších žákyň jsme obsadili hned celou bednu - 1. místo: Maruška Filáková, 2. místo: Laurinka Majkusová, 3. místo: Anežka Macháňová, 4. místo: Eliška Rýparová. 
Neméně úspěšní jsme byli i v silné konkurenci mladších žáků, kde si zlatou medaili vybojoval Vašík Kantorek. Kluci Kristy Kafka a Jony Havránek se umístili na skvělém 4. a 5. místě z 25 závodníků.
Moc chválíme všechny naše reprezentanty, neboť atmosféra v týmu byla parádní a všech 18 dětí makalo na 100% ! Příští rok opět na značkách 
 


 
 

 

 
Ping-pongový turnaj bude 2.4.2022! Více info vč. výsledků na