Volejbalový turnaj 9.6.2012

V sobotu 9. června 2012 se na kurtech u sokolovny ve Velké konalo II. kolo přeboru ČOS ve volejbale smíšených družstev pro oblast Morava I. Z původně 12-ti přihlášených družstech se odlásila 3 družstva, z toho jedno sokolské. Turnaj byl pořádán jako "open", takže 3 zúčastněné sokolské celky byly doplněny nesokolskými družstvy z okolí Hranic, která jsou již pravidelnými účastníky.
Družstva byla rozdělena do dvou skupin, kde se utkala systémem každý s každým na 2 vítězné sety do 20, případný tiebreak to 10. Roli favorita ve skupině A potvrdili domácí Sokoli z Velké, druhé místo ve skupině obsadili Parchanti. Skupinu B ovládl tým Krvavé záda, druhé skončily Prasečí oči. Tyto týmy se dále utkaly do kříže v semifinále - první ze sk. A s druhým ze sk. B o finále, které patřilo Sokolu Velká a družstvu Krvavé záda. V boji o třetí místo byli úspěšnější Prasečí oči, čtvrtí tedy skončili Parchanti. V napínavém a vyrovnaném finále, kde byl k vidění krásný volejbal zkušených družstev, které se dobře znají, zvítězili ve třísetové bitvě domácí Sokoli z Velké, Krvavé záda obsadila druhé místo. Všechna družstva byla odměněna věcnými i sladkými cenami.
Předpověď počasí vyšla dle plánu - od 10.30 hod jsme byli nuceni přerušit turnaj asi na hodinu z důvodu silnějších dešťové přeháňky. Celkový průběh to však nenarušilo a turnaj byl zakončen vyhlášením v 19 hodin.

Celkové pořadí turnaje

tučně sokolská družstva
  2. Krvavé záda
  3. Prasečí oči
  4. Parchanti
  5. T.J. Střítež
  6. NEVADA
  7. T.J. Sokol Dědice
  8. T.J. Sokol Štáblovice
  9. Těžký míč

Sokolská družstva postupují do finále přeboru ČOS

Ze II. kola přeboru ČOS ve volejbale smíšených družstev postupují do republikového finále tři nejlépe umístěné sokolské celky, tedy T.J. Sokol Velká, T.J. Sokol Dědice a T.J. Sokol Štáblovice.
Finále přeboru se koná 15. září 2012 v Křemži u Českých Budějovic.